Koşullar – Sözleşmeler ve İade Politikası

Giriş

Firmamızda verilen tüm hizmetler “Legion İnternet ve Bilişim Hizmetleri” adına kayıtlıdır ve tüm hizmetler firmamız tarafından yönetilir, işletilir. Firmamız, çeşitli amaçlar ile kişisel verileri toplayabilir. Fakat alınan tüm bilgiler korunmaktadır.

 

Kişisel Verilerin Korunması

Sitemize üye olurken istenen temel bilgiler, firmamız tarafından işin doğası gereği toplanmalı, talep edilen bilgilerin standart bilgiler olduğunu vurgularız. Ayrıca kişisel bilgiler, kişi ile iletişime geçmek için kullanılmakta, satın aldığı ürünün takibinde de kullanılmaktadır.

 

Kredi Kartı ve Online Ödeme

En önem verdiğimiz ve vurgulamak istediğimiz diğer husus ise kredi kartı ve online ödeme güvenliğidir. Kesinlikle ve kesinlikle kredi kartı bilgileriniz sistemimizde barınmaz ve saklanmamaktadır. PayTR sistemi ile %100 güvenilir olarak ödemelerinizi yapabilirsiniz.

 

Hizmet Politikası/Sözleşmesi

Legion İnternet ve Bilişim Hizmetleri (Legion Host & Bilişim Hizmetleri) tarafından ürün satın alım/kiralama işlemleri yaparken bu sözleşmeyi kabul etmiş olursunuz. Hizmet, gizlilik ve satış politikasını okumadan işlem yapılan hiç bir işlem kabul edilmeyecektir. Ayrıca sipariş verilirken tüm müşterilere kabul beyanı sorulur ve seçeneği işaretlemek zorunludur.

1) Satış yapılan ürünlerde Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına yasal aykırı olarak yapılan tüm işlemlerden firmamız kesinlikle sorumlu değildir. Satın alım yapan kişinin kendisi sorumludur.

2) Verilen siparişler işlem sırasının yoğunluğuna göre sıraya koyulur ve en geç 48 saat (2 iş günü) içinde teslim edilir.

3) Alınan kredi kartı bilgileri sistemimizde saklanmamaktadır ve ödemeler “PayTR” sistemi, %100 yasal işlemler ile “Online Ödeme” ve “Havale/EFT” olarak ödeme yapılır.

4) Kayıt olurken sizden istenilen T.C Kimlik Doğrulama sistemi firmamız tarafından tamamen saklanılır ve sadece fatura kesimi ve müşteri işlemlerinde kullanılır. T.C. Kimlik Numaraları tckimlik.nvi.gov.tr adresinden API aracılığı ile kontrol edilir.

5) Firmamız sizlere e-mail ve telefon numaranız üzerinden ulaşır. E-mail ve telefon numaranızı güncel tutmanız tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Tarafımızdan gönderilen tüm SMS ve e-postalar size ulaşılmış olarak kabul edilir ve işlem yapılır.

6) Legion İnternet ve Bilişim Hizmetleri tarafından satın alınan tüm hizmetler Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na göre düzenlenir ve işlem yapılır. Yasal sorumluluk tamamen müşterilerimizin üstünedir.

7) Yüzde yüz (%100) destek kavramı, yetkili ekibimizin her daim sizinle iletişim kurmasının aksine, o sırada yapılan işlem ve sıra yoğunluğuna göre iletişim kurulacağını belirtiriz. Firmamız sadece e-mail, SMS, WhatsApp ve telefon çağrısı kabul etmektedir. Ayrıca bazı sosyal mecralar üzerinden de destek vermekteyiz.

8) Bizim tarafımızda gözüken tüm sunucuları abuse@legionbilisim.com mail üzerinden şikayette bulunabilirsiniz. Yasal sorumluluk tamamen müşterilerimize aittir. Satış yapılan “Web Hosting” hizmetlerinde kurulan web siteler Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na aykırı ise ve bunu farkettiyseniz abuse@legionbilisim.com üzerinden bildiriniz. Ayrıca firmamız tarafından fark edilir ise web sitesi uyarı yapılmadan hizmet olarak kapatılır.

9) Satış yapılan “Oyun Sunucuları”, “Ses Sunucuları” ve “Sanal Sunucu” hizmetlerinde Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na aykırı hizmet yapılırsa abuse@legionbilisim.com üzerinden şikayette bulunabilirsiniz. Satış yapılan hizmetlerde Anayasaya aykırı olarak yapılan tüm hizmetler uyarı yapılmadan kapatılır.

10) Yapılan fiyat değişimleri Dolar ve Euro kuruna bağlı olarak değişim gösterilebilir. Yapılan fiyat değişimlerinde, aktif olan hizmetlerde o an da ek ücret talep edilmez. Ay sonu kesilen fatura ile değişim fiyatı faturanıza yansır.

11) Yasal sorumlulukları tarafımızdan satın alım yaparak hiç bir şekilde Legion İnternet ve Bilişim Hizmetleri’ne yüklememeyi kabul edersiniz. Tüm yasal sorumluluklar müşterinin kendisine aittir.

12) Yapılan DDoS ve DoS saldırılarında sunucular zarar görürse sunucularınız “zarar karşılama” talebiyle ücretsiz kurulum yapılır ve +1 hafta (yapılan saldırı ve kesintilere göre değişkenlik gösterebilir) ek süre müşterilerimize eklenir. Bu bir “Zarar Karşılama” metnidir.

13) Satın alım yaparak tüm sözleşmeleri kabul etmiş olursunuz. Bu sayfa firmamızın politikalarını barındıran sayfadır.

İade Şartları

Legion İnternet ve Bilişim Hizmetleri (Legion Host & Bilişim Hizmetleri) tarafından ürün satın alım işlemleri yaparken bu sözleşmeyi kabul etmiş olursunuz. Hizmet, gizlilik ve satış politikasını okumadan işlem yapılan hiç bir işlem kabul edilmeyecektir. Ayrıca sipariş verilirken tüm müşterilere kabul beyanı sorulur ve seçeneği işaretlemek zorunludur. Bu bir “İade Şartları” metinidir.

Satın alım yapılan hizmetlerde 3 gün süreyi açan hiç bir hizmet iade olarak kabul edilemez. 3 Gün içerisinde satın alım yapılan hizmetleri “Müşteri Paneli” kısmından iade talebi oluşturarak yapabilirsiniz. Bütün geri ödemeler 30 gün içerisinde müşteri hesabınıza yansır. Oyun sunucuları ve ses sunucuları hizmetlerindeki iadeler satın almış olduğunuz kredi kartınıza yansır. Diğer hizmetlerimizin iadeleri müşteri paneli hesabınıza bakiye olarak yansımaktadır.

İade politikamız alan adı hizmetleri hariç tüm ürünlerde geçerlidir. Eğer alan adınız aktif edilmemişse iade verilebilir. Şartlar şunlardır;
1) Ürünler aktif bir şekilde kullanılıp (3 gün içerisinde) iade talebi istenilirse, iade şartı kabul olmaz.
2) Ürünlerden saldırı çıkışı olmuşsa iade şartı kabul olmamakla beraber hizmet kapatılır.
3) Bizden alınan bir ürün tanıtılırsa, bayimiz olmadığı halde veya tarafımızın bilgisi olmadığı halde başka bir yere satılır veya aktarılırsa iade şartı kabul olmaz.
4) Bizden alınan bir ürünün iade talebi oluşturulursa, iade talebi oluşturan taraf 3 gün içerisinde iade talebinin iptali konusunda talep başvurmazsa iadesi daha sonra iptal edilmez.

Legion İnternet ve Bilişim Hizmetleri (Legion Host & Bilişim Hizmetleri) tarafından ürün satın alım işlemleri yaparken bu sözleşmeyi kabul etmiş olursunuz.

İade sözleşmemiz, “Gizlilik” ve “Hizmet Sözleşmesi” politikalarına aykırı olarak kapatılan hizmetlerde geçerli değildir. Yukarıda bulunan sözleşmelere uymayıp kapatılan hizmetlerde geri ödeme yapılmaz.

Legion İnternet ve Bilişim Hizmetleri
info@legionbilisim.com
abuse@legionbilisim.com
(+90)850 466 1245